niedziela, 14 października 2018

Smartwatch Xiaomi Mi Band 2

Zegarek Xiaomi Mi Band 2 noszę na ręce już ponad 8 miesięcy. Większość z nas, wraz z nowym rokiem myśli o postanowieniach, których będziemy się trzymać przez następnych 12 miesięcy. Ze mną nie było inaczej. W styczniu postanowiłam się więcej ruszać. Pracuję zdalnie, z domu, więc każdego dnia spędzam kilka godzin przy komputerze. Praca nie wymaga ode mnie codziennego wychodzenia z domu i zaczęłam widzieć w tym minusy. Gdy za oknem była szaruga, padał śnieg, było zimno- nie wyściubiałam nosa za drzwi, nie uprawiałam żadnego sportu i czułam się zwyczajnie źle. Jestem przekonana, że nie było to dobre dla mojego zdrowia... więc największą motywacją do ruchu stała się dla mnie właśnie ta opaska noszona na ręce.


Opaska Xiaomi Mi Band 2 jest niewielkich rozmiarów, jest lekka i wykonana z silikonu, dzięki czemu przyjemnie się ją nosi. Ja nie rozstaję się z nią- wykonuję w niej wszystkie codzienne czynności, śpię, a nawet biorę prysznic, ponieważ jest ona wodoodporna.

Jakie funkcje ma opaska Xiaomi?
Krokomierz- mierzy kroki wykonane w ciągu dnia, z których w aplikacji w telefonie robi wykresy, oblicza średnią dzienną ilość kroków. Pewnie pomyśleliście, że Wasz smartfon też posiada taką funkcję, więc opaska nie jest Wam niezbędna. Muszę się z Wami zgodzić, początkowo też tak myślałam, jednak nie zawsze zabieramy ze sobą telefon. Ten leżący na biurku, nie zlicza kroków, opaska będąca z nami cały dzień, pracuje bez przerwy.

Przypomina o aktywności- jeżeli przez określony przez nas czas nie wykonujemy żadnych ruchów, bo np. zasiedzieliśmy się przy komputerze, czy telewizorze, to opaska wyświetla nam animację człowieka wstającego z fotela i wykonuje wibracje. To jedna z ważniejszych dla mnie funkcji. Gdy pracuję, świat realny zostawiam gdzieś z boku i nawet nie mam świadomości kiedy mijają mi te wszystkie godziny spędzone przy komputerze. Teraz przynajmniej co godzinę robię  krótkie przerwy na to, aby wyjrzeć przez okno, zrobić kilka skłonów, ćwiczeń rozciągających albo przejść się po mieszkaniu.

Analizuje sen- zapewne wiecie o tym, że nasz sen nigdy nie jest taki sam. W ciągu nocy wchodzimy w jego różne fazy i nawet sypiając codziennie taką samą ilość godzin, jednego dnia możemy czuć się wyspani, a innego nie. Aplikacja łącząca się z opaską analizuje nasz sen. Jest w stanie wyszczególnić w których godzinach spaliśmy snem głębokim, a w których płytkim. Ocenia jakość naszego wypoczynku, daje nam punkty za spanie i porównuje jakość naszego snu z innymi użytkownikami w tym samym wieku, z tego samego obszaru. Zdaję sobie sprawę, że jest to urządzenie, które działa orientacyjnie i nie można mu ufać w stu procentach, ja jednak rzadko mam wrażenie, że źle mierzy ono parametry.

Powiadamia o połączeniach i smsach- podczas gdy ktoś wykonuje do mnie połączenie, opaska na mojej ręce wibruje. To bardzo przydatna funkcja, która pozwala mi odebrać telefon prawie zawsze, nawet w głośnych miejscach, w których nie usłyszałabym dzwonka telefonu. Warunkiem korzystania z tej funkcji jest permanentnie włączony Bluetooth w telefonie.

Wysyłanie serduszek- może wyda Wam się to zupełnie dziecinna i nieprzydatna funkcja, ale miło jest dostawać w ciągu dnia powiadomienie od znajomych, którzy także posiadają aplikację dedykowaną tej opasce- Mifit. Powiadomienie jest dyskretne, na wyświetlaczu pokazuje się serduszko, a opaska wibruje. Dla mnie to bardzo miłe. To znak że ktoś o mnie myśli w danym momencie, nawet wtedy gdy np. jestem na spotkaniu podczas którego nie wypada mi odebrać telefonu, czy jak pracuję.
Oprócz tego opaska ma wiele różnych funkcji, takich jak np. monitorowanie tempa biegu, mierzenie pulsu, czy określanie ilości spalonych kalorii. Czas pracy na jednym ładowaniu to duży atut tego niewielkiego urządzenia. Jedno ładowanie opaski wystarczy mi aż na około 26 dni użytkowania. Opaskę trzeba nosić nie na nadgarstku, a odrobinę wyżej, tak aby opaska przylegała do skóry.

Pewnie jesteście ciekawi jaka jest cena opaski Xiaomi. Ta może Was zdziwić!
Jej cena to zaledwie 100 zł. Występuje ona w wielu różnych wersjach kolorystycznych i można do niej dokupić bransolety/paski na zmianę, co zupełnie odmienia charakter tego "zegarka sportowego". Można nadać mu nawet elegancki charakter :)

Czy warto kupić Xiaomi Mi Band 2?
Moja odpowiedź brzmi- zdecydowanie tak. Za tę cenę dostajemy nie tylko opaskę, ale też sporą dawkę motywacji do ruchu i zmiany swojego życia na lepsze! 

Kochani, mam jeszcze jedno ogłoszenie! 

Ekocuda po raz drugi będą w Gdańsku! 

Już w następny weekend- 20 i 21 października, na Stadionie ENERGA w Gdańsku, odbędą się największe w Polsce targi kosmetyków naturalnych. Wiecie, że jestem fanką naturalnej pielęgnacji, więc nie może mnie tam zabraknąć. Oprócz możliwości zrobienia zakupów, na targach jest możliwość uczestnictwa w wartościowych warsztatach i ciekawych wykładach w tematyce ekokosmetyków. Wstęp jest bezpłatny. 

Ostatnia moja relacja z Ekocudów w Gdańsku: http://www.square360.pl/2018/03/ekocuda-czyli-targi-kosmetykow.html  Więcej informacji na temat targów znajdziecie na stronie: https://ekocuda.com/  


1 komentarz:

  1. Kocham ten zegarek! Sam go noszę kilka miesięcy i nie ściągam nawet jak wchodzę pod prysznic.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, każdy komentarz przynosi mi wiele radości :)