niedziela, 17 lutego 2019

Kindle Peperwhite 3 + Ekocuda


...


Czym jest Kindle?

To elektroniczny czytnik książek, który ma niesamowicie dużo zalet, do których z pewnością zaliczyć można jego rozmiar i ciężar. 205 g i wymiary 16,9 x 11,7 x 0,9 cm miewają zeszyty, z tą różnicą, że te nie zawierają w sobie całej biblioteczki. Mój model to Kindle Peperwhite 3. Posiadam opcję z reklamami, która jest nieznacznie tańsza. Reklamy są dla mnie niemal niezauważalne i nie przeszkadzają w użytkowaniu urządzenia. To na co warto zwrócić uwagę, przy zakupie jakiegokolwiek czytnika, to matryca. Ta powinna być matowa i wyglądem przypominać zwykły papier. Wtedy czytając nawet przez długie godziny nie będziemy nadwyrężać wzroku bardziej, niż czytając analogową książkę.


Ostatnie wprowadzone na rynek modele Kindle, mają opcję regulacji podświetlenia ekranu, dzięki czemu możemy czytać nawet w miejscach, w których jest kompletnie ciemno.
Sporym udogodnieniem dla osób z wadami wzroku jest możliwośc zmiany wielkości czcionki oraz szerokości marginesów. To znacznie poprawia komfort czytania.
Pzewagą książki nad czytnikiem jest to, że nie potrzebuje ona ładowania, jednak o ile nie jesteśmy na bezludnej wyspie bez dostępu do prądu, ładowanie 2-5 razy do roku nie powinno stanowić większego kłopotu :)

À propos wracania do fragmentów książek, przydatna jest też funkcja wyszukiwania słów kluczowych. Też macie tak, że po przeczytaniu jakiejś książki, w pamięci pozostaje Wam zlepek kilku słów, które są esencją całej lektury? Powracanie do ulubionych fragmentów z Kindle jest dużo prostsze, niż wertowanie książki strona, po stronie. W elektronicznej książce dużo prostsze jest też powrócenie do ostatnio czytanej strony. Nie ma obaw, że po tym jak wypadnie nam zakładka z książki, będziemy musieli zaczynać czytanie od losowego fragmentu. 

Zanim zacznę czytać papierową książkę, najpierw sprawdzam ile ma ona stron, po to żeby przeanalizować ile czasu zajmie mi jej przeczytanie. Kindle, biorąc pod uwagę indywidualne tempo czytania, oblicza ile czasu zajmie danej osobie dobrnięcie do końca książki lub rozdziału. Czytanie książek elektronicznych niekiedy idzie mi tak sprawnie, że jak trafiam w Empiku na ich papierowe wydania, to nie mogę uwierzyć, że tak szybko przeczytałam książki, które mają aż tak wiele stron.
Minimalizm i ekologia w praktyce

Jeżeli jesteście minimalistami, albo macie małe mieszkanie to pokochacie E-booki! Wprawdzie nie będziecie mieć pokaźnej biblioteczki domowej, którą zachwycać się będą goście odwiedzający Was w domu, ale who cares?
Elektroniczna książka = oszczędność pieniędzy, miejsca i dbałość o ekologię. Wydania elektroniczne książek bywają tańsze od wydań papierowych, ale nie zawsze.

Ciekawe, czy wiedzieliście, że obecnie podatek VAT na papierowe książki wynosi 5%, a na ich wydania elektroniczne aż 23%?! Na szczęście e-booki już niedługo przestaną być traktowane w prawie podatkowym jak usługi, zatem podatek od książek elektronicznych, od kwietnia 2019 roku zostanie obniżony do 5%.Nauka języka obcego z Kindle- czy to możliwe?

Czytnik książek ma wbudowany słownik, który przyja czytaniu literatury w językach obcych. Po kliknięciu w dane słowo, możemy sprawdzić jego znaczenie i dzięki czytaniu poznamy jego użycie w kontekście, co ułatwia jego zapamiętanie. Co więcej czytnik posiada opcje zaznaczania i zapisywania konkretnych cytatów i słówek, dzięki czemu możemy do nich łatwo powrócić, nawet po zakończeniu czytania danej książki.
Czy warto kupić czytnik książek Kindle?

Oczywiście! To gadżet bez którego nie wyobrażam sobie życia. Zabieram go ze sobą w każdą podróż, do kawiarni, a także do dentysty jeżeli wiem, że długie godziny spędzę w poczekalni. Czytanie w miejscach publicznych jest bardzo przyjemne i paradoksalnie pozwala mi bardziej skupić się na tekście. Zabieranie ze sobą w torebce kilkusetstronicowych książek byłoby dla mnie sporym utrudnieniem i pewnie rzadziej miałabym okazje czytać poza domem.  


_______________________________
Przy okazji chciałabym Was zaprosić na Targi kosmetyków naturalnych- Ekocuda w Gdańsku. Jestem wielką fanką tego wydarzenia. Tyle dobra w jednym miejscu ciężko spotkać w normalnych drogeriach. 
Jeżeli nie wiecie, czym są Ekocuda, to odsyłam Was do wpisów z poprzednich edycji tego wydarzenia: Ekocuda 1 i Ekocuda 2
Wstęp na targi jest bezpłatny!


PATRONI MEDIALNI:
Radio ESKA, TrustedCosmetics.pl, Ekologia.pl, joga-joga.pl, napieknewlosy.pl,
Naturalnie!, N jak natura, Piggy PEG, PINK MINK Studio, Natalia Siwiec / Nathsiw,
Biokurier.pl, WIZAZ.pl, Co Jest Grane24, Women’s Health, Polki.pl, Imperium Kobiet, Law
Business Quality, Mycompany.pl, My Mamy, Naturalnie z pudełka, Inspirantka, Ulica
ekologiczna, Czytamy etykiety kosmetyków, Wirtualne kosmetyki, magazyn Harmonia,
Magazyn Kosmetyki, Dobra Mama, magazyn E!stilo, V mag, Kliknij w zdrowie, Zdrowa
Lista Zakupów, MiastoDzieci.pl, My3Miasto, Mamy Mamom, KIKIMORA magazyn
rodzica, Wielki kufer, Zakręcovnia, Curly Madeleine, Magazyn Kobiet Mademoiselle.

strona internetowa www.ekocuda.com
fanpage na Facebooku @Ekocuda.com
wydarzenie na Facebooku: Ekocuda – Targi Kosmetyków Naturalnych
Instagram @Ekocuda.com
LinkedIn @Ekocuda.com

1 komentarz:

  1. I know a lot of people who love ebooks. Personally, I prefer physical copies of books but I can definitely see the advantages to these readers!
    the-creationofbeauty.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, każdy komentarz przynosi mi wiele radości :)