środa, 6 listopada 2019

Wenecja - jak zwiedzić miasto i nie zbankrutować?

Od mojego pobytu we Włoszech minęło już trochę czasu, ale w te zimowe miesiące zatęskniłam za ciepłem i wyjazdami, dlatego powracam myślami do urlopu, podczas którego nie zabrakło słońca. 
Wenecja jest jak zupełnie inny świat. Gondole, pasiaste koszulki gondolierów, charakterystyczna architektura, zapach kawy na każdym kroku i Aperol Spritz, który tam płynie strumieniami. 
Zacznijmy od samego początku... Do Wenecji dotarłam pociągiem z Mediolanu. Komunikacja we Włoszech jest na bardzo wysokim poziomie, dlatego polecam Wam podróżowanie po kraju np. koleją. 


Czy Wenecja jest droga? 


Wynajęcie mieszkania lub pokoju na samej wyspie jest wyjątkowo drogie, dlatego zatrzymałam się w dzielnicy Mestre, czyli w części Wenecji położonej na stałym lądzie, ale za to znacznie tańszej. Nie jest to najbezpieczniejsza dzielnica na świecie. Na każdym kroku spotyka się tam osoby bezdomne i takie, których intencje nie zawsze mogą być dobre. Po zmierzchu, dla własnego bezpieczeństwa warto pozostać w mieszkaniu. Dotarcie na samą wyspę jest dość proste. Ląd z wyspą jest połączony Mostem Wolności, zatem możemy dotrzeć na nią na kilka sposobów. Ja zdecydowałam się na autobus, który kursował między lądem, a wyspą bardzo często.Jak nie dać się oszukać podczas zakupu biletów autobusowych w Wenecji?

Uwaga- to gdzie kupujecie bilety autobusowe nie jest bez znaczenia! 
Jeżeli też będziecie chcieli wybrać ten środek lokomocji, uważajcie podczas zakupu biletu autobusowego. Ja aby nabyć owy bilet weszłam do biura podróży, sprzedającego wycieczki po pobliskich wyspach. Nieświadomej turystce, przemiła Pani postanowiła mi nie tylko sprzedać bilety ale także poopowiadać o wyspach i zareklamować wycieczki, jednocześnie kreśląc coś na mapie, za którą Pani zainkasowała dodatkowych parę euro, o czym dowiedziałam się kilka dni później, poznając prawdziwą cenę biletów, podczas kupowania ich w innych miejscu. 

Na co zwracać uwagę, aby nie przepłacić w restauracji w Wenecji?

W samej Wenecji nie ma nic przyjemniejszego niż zgubienie się w wąskich uliczkach. Za każdym zaułkiem można napotkać coś ciekawego. Urocze pomostki, niewielkie kawiarenki, klimatyczne restauracje. No właśnie, o tych ostatnich także muszę napisać Wam kilka słów, o których nie mówi się zbyt często. Jeżeli zdecydujecie się posiłek w knajpie, w której czas umila muzyka na żywo, nie zdziwcie się, jeżeli otrzymacie podwyższony rachunek. Za muzykę na żywo doliczana jest dodatkowa opłata.

Wenecja to wyjątkowe miejsce na mapie Europy, które koniecznie trzeba zobaczyć, ale zanim kupicie bilety lotnicze sprawdźcie w jakich momentach powinniście być wyjątkowo czujni, aby nie wrócić do kraju z pustymi kieszeniami. 3 komentarze:

Dziękuję, każdy komentarz przynosi mi wiele radości :)