środa, 12 grudnia 2018

Kilka słów o prasowalnicy parowej. Czy warto mieć steamer w swoim domu?Prasowanie to czynność, której nie lubi większość z nas, prawda? Mam na to swój sposób! Moim rozwiązaniem jest Philips Steam&Go, nazywany zamiennie: prasownicą parową, prasowalnicą, prasowaczem, parownicą czy steamer'em. :)W jaki sposób używać prasownicy parowej?

Używanie steamera jest bardzo proste. Wystarczy napełnić wodą niewielki zbiorniczek, znajdujący się w rączce. Moja rada: używanie wody destylowanej lub przefiltrowanej np. filtrami Brita czy Daffi, sprawi, że kamień nie będzie osadzał się wewnątrz urządzenia. Następnie podłączamy prasownicę do prądu, włączamy i w 45 sekund jest ona gotowa do pracy. 


Jakie są zalety steamera?

Wygodny  

Znaczącą przewagą steamera nad żelazkiem, jest to, że w przypadku tego pierwszego, nie musimy rozkładać deski do prasowania- wystarczy nam zwykły wieszak. Urządzenie wygodnie leży w dłoni i nie jest ciężkie.


Delikatny dla tkanin

Prasowacz parowy świetnie sprawdza się do rozprostowania bardzo trudnych do prasowania materiałów, delikatnych falban, bogato zdobionych sukni. Jest to świetne rozwiązanie dla osób posiadających w swojej garderobie sporo szyfonowych bluzek, delikatnych i zwiewnych sukienek, jedwabnych apaszek itd.Urządzenie świetnie sobie radzi także z prasowaniem zasłon czy firan.


Działa antybakteryjnie i neutralizuje zapachy

Moim rokrocznym zwyczajem jest oddawanie wiosną wszystkich kurtek do pralni chemicznej. Następnie wkładam je do worka, z którego odkurzaczem wysysam powietrze i odkładam w miejsce, do którego nie będę zaglądała przez całe lato i jesień. Ciepłe miesiące upływają bardzo szybko, a po wyciągnięciu kurtek i płaszczy okazuje się, że nie są one tak świeże i czyste jak po odebraniu ich z pralni. W takim wypadku możemy oddać je do pralni jeszcze raz albo odświeżyć je przy pomocy prasowacza parowego. Gorąca para działa antybakteryjnie i pozwala pozbyć się zapachów z tkanin, a przy tym ładnie je rozprostowuje. Ta sama rzecz tyczy się wełnianych marynarek, można odświeżać je po każdym założeniu w sposób wygodny i ekspresowy.  Wiem, że wiele osób posiadających dzieci dostrzega bardzo dużo zalet tego urządzenia. Przy pomocy pary dodatkowo można oczyszczać z bakterii ubrania dziecięce czy np. materiał wierzchni wózków dla najmłodszych.


Szybki w działaniu

Żyjesz w ciągłym biegu i zawsze brakuje Ci kilku minut na wyciągnięcie żelazka? Przy pomocy steamera można zrobić kilka szybkich poprawek przed samym wyjściem z domu i dzięki temu zupełnie pozbyć się zagnieceń np. na bluzce.


Przydatny w podróży

Wyjeżdżając na kilka dni zawsze staram się zabierać ze sobą rzeczy, które nie wymagają prasowania, jednak nie zawsze jest to możliwe. Jeżeli czeka mnie jakaś ważna uroczystość, czy wydarzenie, na którym schludny wygląd jest bardzo ważny, to zawsze zabieram ze sobą steamer. Niewielki rozmiar urządzenia pozwala na to, aby spakować go do walizki czy torby i zabrać ze sobą w podróż. 


Ile kosztuje prasowacz parowy? 

Swojego prasowacza używam od czerwca/lipca. W tamtym czasie kosztował on około 350 zł. 


Czy warto kupić steamer?

To gadżet, który nie jest niezbędny, ale jakże ułatwia życie! Na pewno nie jest to pełnoprawny zastępca zwykłego żelazka, ale przyrównałabym go do zmywarki. Można zmywać ręcznie, tylko po co? Jeżeli ktoś miał w swoim domu zmywarkę, to wie, że jest to sprzęt podnoszący jakość życia- z prasowaczem parowym jest podobnie.2 komentarze:

  1. To ulubiony pomocnik w moim domu. Też polecam wszystkim

    OdpowiedzUsuń
  2. JEZU Te włosy są niesamowite

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, każdy komentarz przynosi mi wiele radości :)